Planning gewijzigd: Volt wil niet in gesprek met FVD
Aanstaande vrijdag stond een radiodebat gepland tussen o.a. Lidewij de Vos (FVD) en
Laurens Dassen (Volt) over actuele onderwerpen zoals klimaat en economie. Dassen zegt echter af omdat hij niet in één programma wil zitten met
FVD vanwege hun klimaatstandpunt. Lidewij de Vos noemt dat “laf” en een echt “zwaktebod” en roept Dassen met een rake instagrampost alsnog op om te komen: “Als je zulke goede argumenten hebt, schuif dan aan.”
Het verschil tussen FVD en Volt
Het conflict tussen de partijen wordt duidelijk als je kijkt naar hun standpunten. FVD staat bekend om een conservatieve en soms provocerende politieke stijl, terwijl Volt juist een progressieve en pan-Europese aanpak hanteert. FVD is kritisch op klimaatbeleid en EU-regels, Volt benadrukt juist duurzaamheid, samenwerking in Europa en innovatieve oplossingen. Die verschillen maken een debat interessant, maar met Dassen die afzegt blijft dat spannende samenspel voorlopig uit.
Wie is Lidewij de Vos?
Forum voor Democratie is een rechtse partij, opgericht in 2016 door Thierry Baudet. De partij is kritisch op klimaatbeleid, EU-regels en immigratie. Lidewij de Vos nam onlangs het stokje als lijsttrekker over van Baudet. Hoewe Liedewij natuurlijk soortgelijke standpunten heeft, heeft ze een andere stijl dan haar soms onnavolgbare voorganger. Ze heeft weinig moeite met stevige discussies en ziet afzeggingen als deze als een teken van zwakte, wat haar reactie op Dassen verklaart.
Hoe zit het met Laurens Dassen?
Volt is een progressieve pan-Europese partij die samenwerking binnen de EU, innovatie en duurzaamheid benadrukt. Laurens Dassen is lijsttrekker en staat bekend om zijn diplomatieke stijl. Zijn afzegging van het debat laat zien dat hij confrontaties liever vermijdt bij onderwerpen waar hij fundamenteel van mening verschilt met FVD. Voor Lidewij de Vos blijft het simpel: wie goede argumenten heeft, hoort ze ook te delen.