Er was onlangs babynieuws in
politiek Den Haag, want Forum voor Democratie-fractievoorzitter
Lidewij de Vos is in verwachting van haar eerste kindje. De politica maakte het nieuws zelf bekend via social media en dat zorgde direct voor flink wat reacties. Niet alleen omdat ze zelf nog best jong is, en pas begonnen was als lijsttrekker van Forum voor Democratie, maar ook omdat ze het kindje verwacht met een partijgenoot!
En alsof het politieke leven van Lidewij al niet druk genoeg was, zit ze ondertussen ook nog midden in een periode vol media-aandacht en politieke ophef.
Baby op komst voor FVD-koppel
Lidewij maakte het nieuws bekend met een persoonlijke boodschap waarin ze vertelde dat zij en Massimo “dankbaar, nieuwsgierig en ontroerd” zijn vanwege de zwangerschap. Daarbij liet ze weten dat hun kindje in september verwacht wordt.
Ook liet ze weten dat ze tot het zomerreces gewoon actief blijft in de Tweede Kamer. Daarna gaat ze een paar maanden met zwangerschapsverlof. Voor Forum voor Democratie betekent dat dus dat er tijdelijk geschoven moet worden binnen de partijtop.
Samenwonen in Voorburg
Volgens meerdere berichten wonen Lidewij en Massimo inmiddels samen in Voorburg. Massimo was eerder actief in de Haagse gemeenteraad namens Forum voor Democratie.
Juist daardoor denken veel mensen dat de twee elkaar via de partij hebben leren kennen. Binnen FVD lopen politiek en privéleven vaker door elkaar heen, maar dit is toch wel één van de opvallendste koppels van het moment binnen de Haagse politiek.
Wie is Massimo Etalle?
Aanstaande moeder Lidewij de Vos kennen we inmiddels al goed. De vader van het kindje, Massimo Etalle, is nog relatief onbekend. Hij is 28 jaar oud en was de afgelopen jaren actief binnen Forum voor Democratie in Den Haag. Zijn naam dook eerder dit jaar al op in nieuwsberichten rondom zijn woonsituatie, omdat er vragen ontstonden over waar hij precies officieel woonde terwijl hij actief was als raadslid in Den Haag. Officieel zou je dan ook in Den Haag moeten wonen, maar dat was bij hem niet het geval. Inmiddels woont hij nu dus samen met Lidewij de Vos in Voorburg, nabij Den Haag. Naast de politiek is hij ook actief in het bedrijfsleven.
Ondertussen lijkt de focus nu vooral te liggen op hun groeiende gezin. Voor zowel Lidewij als Massimo wordt het hun eerste kindje.
Politieke carrière blijft doorgaan
Ondanks de zwangerschap lijkt Lidewij voorlopig niet van plan gas terug te nemen. Ze gaf zelf al aan dat ze tot het zomerreces gewoon actief blijft in de Tweede Kamer. Dat past ook wel bij haar snelle opmars binnen Forum voor Democratie.
De Vos groeide de afgelopen jaren namelijk razendsnel uit tot één van de belangrijkste gezichten van de partij. Nadat Thierry Baudet een stap terug deed, werd zij uiteindelijk fractievoorzitter én lijsttrekker van FVD.
Jong gezicht van Forum voor Democratie
Binnen Forum voor Democratie wordt Lidewij door veel mensen gezien als het nieuwe gezicht van de partij. Jong, slim en mediageniek: precies het soort uitstraling waarmee FVD probeert een breder publiek aan te spreken.
Volgens politieke kenners zorgde haar komst zelfs voor een soort “Lidewij-effect”, waarbij de partij een iets toegankelijker imago kreeg zonder inhoudelijk veel te veranderen.
Daardoor ligt ze inmiddels constant onder een vergrootglas, zowel politiek als privé.
Nieuwe ophef tijdens vragenuurtje
En die aandacht werd deze week opnieuw zichtbaar tijdens een recent vragenuurtje in de Tweede Kamer. Daar ontstond opnieuw discussie rondom uitspraken van Lidewij, die een hoop tegenstanders boos maakte met beweringen met betrekking tot 'Nederland is voor Nederlanders'. Dat noemde een hoop kamerleden 'extremistische' uitspraken.
Op social media werd volop gereageerd op haar optreden, waarbij zowel voor- als tegenstanders zich weer flink lieten horen. Dat soort momenten zorgen ervoor dat haar naam bijna dagelijks terugkomt in het politieke nieuws.
Ooit samen in de Tweede Kamer?
Ondertussen vragen sommige volgers zich alweer af of Massimo uiteindelijk ook nog een grotere politieke rol gaat krijgen. Nu Lidewij lijsttrekker én fractievoorzitter is geworden, zou het zomaar kunnen dat het stel ooit samen actief wordt in de Tweede Kamer.
Voorlopig lijkt de focus echter eerst op hun kindje te liggen. Zeker met september in zicht breekt er een compleet nieuwe fase aan voor het jonge politieke koppel.
Den Haag smult van het nieuws
Zoals wel vaker bij opvallende politieke koppels wordt er in Den Haag ondertussen volop over gepraat. Jong, ambitieus, actief binnen dezelfde partij én nu samen een kindje op komst: het klinkt bijna als een politieke Netflix-serie.
Toch lijken Lidewij en Massimo zich voorlopig weinig aan te trekken van alle aandacht. Met een baby onderweg, een druk politiek leven en een zomerreces dat eraan komt, hebben de twee voorlopig waarschijnlijk wel genoeg aan hun hoofd.