Maxime Meiland heeft speciale cursus gevolgd voor Expeditie Robinson: "Ik laat het over me heen komen"

Nieuws
Instagram
maxime meiland
Maxime Meiland gaat binnenkort iets doen wat behoorlijk ver afstaat van het leven waarmee Nederland haar heeft leren kennen. Geen uitgebreid huis, comfortabele bank of goedgevulde koelkast, maar slapen op een eiland en zelf maar uitzoeken hoe je aan eten en vuur komt. De realityster doet mee aan het nieuwe seizoen van Expeditie Robinson en besloot vooraf toch niet helemaal onvoorbereid naar Maleisië te vertrekken. Ze volgde zelfs een speciale cursus. Een uitgebreide tactiek voor het spel heeft Maxime daarentegen niet. “Ik dacht: ik laat het gewoon over me heen komen.”

Maxime Meiland wilde dit al veel langer

Dat Maxime juist nu bij Expeditie Robinson opduikt, komt niet helemaal uit de lucht vallen. Ze vertelt dat ze door de jaren heen al vaker had nagedacht over deelname. Lange tijd kwam het er alleen niet van. Nu de familie Meiland dit jaar de overstap naar RTL en Videoland heeft gemaakt, gingen er ineens nieuwe deuren open. De familie tekende in maart een exclusieve overeenkomst voor drie jaar met RTL. Maxime zag haar kans en hoefde kennelijk niet lang na te denken. In het interview legt ze uit dat het programma eigenlijk precies zo'n ervaring is die ze graag eens wilde meemaken. Ook lijkt ze benieuwd naar wat er gebeurt wanneer alle luxe volledig wordt weggehaald en ze ineens zelf voor de basisbehoeften moet zorgen.Een heel ingewikkeld spelplan bedacht ze vooraf niet. Terwijl sommige deelnemers vooraf waarschijnlijk al nadenken over bondjes en mogelijke stemmingen, houdt Maxime het een stuk eenvoudiger. “Ik dacht: ik laat het gewoon over me heen komen”, vertelt ze.

Voor de zekerheid toch maar op survivalcursus

Helemaal blanco verscheen Maxime uiteindelijk niet op het eiland. Op de vraag hoe ze zich had voorbereid, komt ze namelijk met een opvallend antwoord. “Nou, ik heb me eigenlijk alleen voorbereid met een cursus.” Wanneer er wordt gevraagd wat voor cursus dat precies was, volgt de verduidelijking snel: “Ja, een survivalcursus.”Daar kreeg ze alvast een voorproefje van een aantal vaardigheden die tijdens Expeditie Robinson bijzonder handig kunnen zijn. Zo vertelt Maxime dat werd uitgelegd hoe je vuur kunt maken. Ook kwamen vuurstenen, knopen en zelfs het ontleden van een vis voorbij.Niet ieder onderdeel van de cursus lijkt overigens even soepel te zijn blijven hangen. Maxime vertelt lachend dat er ook dingen waren “die niet goed gingen”. Daarmee heeft ze in ieder geval ervaren dat een dagje survivallen op Nederlandse bodem nog iets anders is dan wekenlang daadwerkelijk afhankelijk zijn van die vaardigheden.De cursus kan straks toch het verschil maken. Vuur maken is binnen het programma immers geen leuk extraatje, maar iets waar kandidaten in het kamp daadwerkelijk veel aan kunnen hebben

Eten kan zomaar haar grootste uitdaging worden

Opvallend genoeg lijkt Maxime zich minder druk te maken over de proeven dan over iets heel alledaags: eten. Tegen Shownieuws vertelde ze dat ze normaal al merkt wanneer haar lunch te lang op zich laat wachten. “Als ik bijvoorbeeld om één uur 's middags niet geluncht heb, dan word ik al trillerig”, vertelde ze over haar zorgen vooraf. Op een eiland waar niet even een broodje uit de koelkast kan worden gepakt, wordt dat natuurlijk een compleet ander verhaal. Ook een gezellig drankje op het strand zit er niet zomaar in. Daarmee krijgt Maxime precies de omstandigheden waarmee ze zichzelf kennelijk wilde testen.Zelf probeert ze daar vooraf niet te zwaar aan te tillen. Ze noemt zichzelf fanatiek en een doorzetter en liet bij haar bekendmaking al weten dat ze ervan overtuigd is dat ze meer aankan dan mensen misschien van haar verwachten.
"Ik laat het over me heen komen"
- Maxime Meiland

Vanaf 1 november moet Maxime Meiland het echt zelf doen

Vanaf zondag 1 november kunnen kijkers zien hoeveel die survivalcursus uiteindelijk heeft geholpen. Het nieuwe seizoen begint dan op RTL 4 en wordt dit jaar samen met het Vlaamse VTM gemaakt. Nederlandse en Vlaamse kandidaten trekken gezamenlijk het avontuur in. Voor Maxime verdwijnen dan alle oefenomstandigheden. Geen instructeur die nog even uitlegt welke knoop ze moet leggen en niemand die voordoet hoe die vis precies uit elkaar moet. Vanaf dat moment moet ze het zelf zien uit te vogelen.Misschien blijkt haar belangrijkste voorbereiding uiteindelijk juist die simpele instelling waarmee ze eraan begon. Geen ingewikkelde strategie en niet alles vooraf willen controleren, maar kijken wat er gebeurt. Of zoals Maxime het zelf zegt: “Ik laat het gewoon over me heen komen.”
loading

Loading