Eveline Saalberg staat normaal gesproken vooral bekend om één ding: keihard rennen. De Nederlandse topatlete is gespecialiseerd in de 400 meter en maakt al jaren deel uit van de succesvolle Nederlandse estafetteploeg. Ook tijdens het afgelopen EK atletiek in Birmingham liet ze opnieuw zien waarom ze zo'n belangrijke schakel is. Samen met Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Femke Broeders-Bol pakte ze goud op de 4x400 meter, goed voor alweer de derde Europese titel op rij voor de Nederlandse vrouwen. Maar wie haar Instagram eens wat verder doorspit, ontdekt dat Saalberg niet altijd in een strak hardloop- of trainingspak hoeft te verschijnen. Tussen alle foto's van wedstrijden, trainingen en atletiekbanen staan namelijk ook genoeg beelden waarop de atlete gewoon lekker aan het genieten is. Niet altijd in sportkleding
Dat is misschien ook wel logisch. Op haar sociale media zien we natuurlijk veel sportieve foto's. Het is tenslotte haar werk en haar leven draait voor een groot deel om trainen en wedstrijden. Maar af en toe verschijnt er een foto waarop Eveline haar sportkleding heeft ingeruild voor een veel normalere outfit. Geen spikes, geen startnummer en geen atletiekbaan op de achtergrond, maar gewoon een zomerse outfit waarmee ze laat zien dat ze ook buiten de sportwereld prima weet hoe ze voor de dag moet komen. En dat levert weer eens heel andere foto's op.
Van atletiekbaan naar terras
Waar we Saalberg normaal gesproken vooral zien sprinten, trainen of herstellen, zijn er ook momenten waarop ze duidelijk even niet met haar volgende wedstrijd bezig is. Zo duiken er tussen haar sportieve foto's beelden op van etentjes en ontspannen momenten. Een tafeltje op een terras, lekker eten en gewoon genieten van goed gezelschap: ook dat hoort bij het leven van een topsporter. Sterker nog, zulke momenten zijn waarschijnlijk minstens zo belangrijk als de trainingen zelf. Want een topsportseizoen bestaat niet alleen uit iedere dag harder en sneller proberen te worden. Rust nemen, ontspannen en je hoofd even ergens anders op richten horen er net zo goed bij.
Ook op vakantie weet ze wat genieten is
En wanneer Eveline even echt afstand neemt van de atletiek, gaat ze blijkbaar graag richting de zon. Op haar sociale media zijn ook vakantiekiekjes te vinden waarop ze een heel andere kant van zichzelf laat zien. Weg van de baan, weg van de stopwatch en vooral even geen wedstrijdspanning. Dat contrast is eigenlijk best leuk. Op maandag kan ze bezig zijn met het verbeteren van haar 400 meter en een paar dagen later staat ze ergens in de zon te genieten van een drankje of een mooie omgeving. De sportieve Eveline en de ontspannen Eveline blijken dus prima naast elkaar te bestaan. Dat ontspannen leven is overigens niet het gevolg van een gebrek aan prestaties. Eveline heeft inmiddels een behoorlijk indrukwekkende prijzenkast. Ze werd met de Nederlandse 4x400-meterploeg Europees kampioen in 2022 en 2024 en maakte deel uit van de ploeg die in 2023 wereldkampioen werd. Bij de Olympische Spelen van Parijs in 2024 won ze bovendien zilver met de Nederlandse estafetteploeg. Ze heeft dus alle reden om af en toe de spikes uit te trekken en iets anders aan te trekken.
De foto's laten een andere Eveline zien
Juist daarom zijn die meer casual foto's leuk om tussen haar sportbeelden tegen te komen. Je ziet een atlete die normaal gesproken volledig gefocust is op prestaties, maar die buiten de baan gewoon kan genieten van een avond uit eten, een vakantie of een zonnige dag. En als je gewend bent om Eveline met een gespannen blik richting finish te zien sprinten, is het best verfrissend om haar eens rustig aan een tafeltje te zien zitten. Dat ze daarbij ook in normale kleding nog altijd duidelijk een afgetrainde atlete is, zal waarschijnlijk niemand verbazen. Jarenlang trainen laat nu eenmaal zijn sporen na. Sprinten op topniveau vraagt enorm veel kracht en explosiviteit en dat zie je terug in haar fysieke uitstraling.
Na Birmingham is het tijd voor ademruimte
Het EK in Birmingham vormde een nieuw hoogtepunt in haar carrière. De Nederlandse vrouwen wonnen voor de derde keer op rij de Europese titel op de 4x400 meter en Saalberg maakte deel uit van dat succesvolle kwartet. Na zo'n intensieve kampioenschapsweek mag de focus dus best even verschuiven. Van de baan naar het terras en van trainingskleding naar een zomerse outfit. En dat is precies wat we zo leuk vinden aan dit soort foto's. Wie haar Instagram-account bekijkt, ziet uiteindelijk een mooie mix ontstaan. Aan de ene kant de Eveline die we kennen van de atletiek: serieus, gedreven en altijd op zoek naar een snellere tijd. Aan de andere kant staat er een jonge vrouw die ook gewoon wil genieten van haar vrije tijd. Serieus over de sport, maar met genoeg ruimte voor leuke dingen. Dat doet Eveline Saalberg ontzettend goed.