Annechien Steenhuizen na ruim 2 jaar terug bij NOS Journaal: dit is de reden van haar lange afwezigheid
Nieuws
Voor vaste kijkers van het NOS Journaal zal het even wennen zijn wanneer een bijzonder vertrouwd gezicht weer achter de desk verschijnt. Annechien Steenhuizen keert na ruim twee jaar afwezigheid terug als presentatrice van het Achtuurjournaal. Daarmee komt een einde aan een lange periode waarin regelmatig werd gevraagd waar de journaliste gebleven was. Haar laatste uitzending dateerde van september 2024 en daarna bleef het opvallend stil rond haar televisiecarrière. Over de precieze gebeurtenissen achter de schermen is nog altijd weinig bekend, maar de NOS heeft eerder wel duidelijk gemaakt waarom Steenhuizen tijdelijk uit beeld verdween.
Annechien Steenhuizen verdween in september 2024 van televisie
Steenhuizen was jarenlang een van de vaste gezichten van het belangrijkste NOS Journaal van de dag. Sinds mei 2013 presenteerde ze het Achtuurjournaal, vaak afwisselend met Rob Trip. Toen ze in september 2024 ineens niet meer op televisie verscheen, viel dat daardoor snel op. Aanvankelijk werd er nauwelijks iets over haar afwezigheid bekendgemaakt. Pas in november van dat jaar kwam er meer duidelijkheid. De NOS bevestigde dat Steenhuizen wegens familieomstandigheden tijdelijk niet aan het werk was. Via Broadcast Magazine liet een woordvoerder destijds weten dat nog niet bekend was wanneer ze haar werkzaamheden weer zou hervatten. Wat die familieomstandigheden precies inhielden, werd bewust niet gedeeld. Steenhuizen hield haar privésituatie volledig buiten de publiciteit.
De afwezigheid duurde uiteindelijk ruim twee jaar
Wat aanvankelijk als een tijdelijke afwezigheid begon, veranderde langzaam in een opvallend lange periode zonder Steenhuizen op televisie. Ook begin 2026 was er nog geen zicht op haar terugkeer. De NOS liet toen weten dat er “geen nieuwe ontwikkelingen” waren. Ondertussen groeide onder kijkers de nieuwsgierigheid, juist omdat Steenhuizen jarenlang vrijwel onafgebroken met het journaal werd geassocieerd. De presentatrice verscheen in die periode evenmin bij Project Rembrandt, het kunstprogramma dat ze meerdere seizoenen presenteerde. De NTR meldde later dat ze ook daar wegens privéomstandigheden voorlopig was gestopt. Een medische reden is nooit bevestigd en Steenhuizen heeft zelf ook geen ziekte of andere specifieke oorzaak bekendgemaakt. Geruchten die daar in de afgelopen jaren over rondgingen, zijn dus nooit officieel bevestigd. Het enige wat betrouwbaar vaststaat, is dat haar lange afwezigheid samenhing met familie- en privéomstandigheden.
“Na ruim twee jaar afwezigheid maakt Annechien Steenhuizen haar rentree bij het NOS Journaal van 20.00 uur.”- Annechien Steenhuizen
Bekend gezicht keert terug achter de desk
Nu komt daar eindelijk verandering in. Na ongeveer 26 maanden afwezigheid maakt Steenhuizen haar rentree bij het NOS Journaal van 20.00 uur. Daarmee keert ze terug naar de plek waar ze jarenlang een van de meest herkenbare nieuwslezers van Nederland was. Op de eigen website van de NOS staat ze nog altijd vermeld als presentator van het NOS Journaal. Daar vertelt Steenhuizen ook hoe ze zelf naar haar werk kijkt. “Ik vind het prettig als een presentator geïnteresseerd is, scherp, integer, professioneel”, zegt ze over het vak. Volgens Steenhuizen moet een nieuwslezer vooral zichzelf blijven en zich voortdurend proberen te verbeteren. Haar journalistieke loopbaan begon al in 1999 bij RTL Nieuws. Daarna werkte ze onder meer voor RTV Utrecht, verscheen ze als Jakhals in De Wereld Draait Door en kwam ze in 2009 bij de NOS terecht.

Precieze privésituatie blijft van Annechien zelf
Met haar terugkeer wordt één groot vraagteken opgelost: Steenhuizen is dus niet definitief verdwenen bij het NOS Journaal. Over wat er de afgelopen twee jaar precies in haar persoonlijke leven speelde, blijft echter veel onbekend. Dat lijkt ook bewust zo te blijven. Zowel de NOS als Steenhuizen zelf heeft de details nooit openbaar gemaakt.
Daarmee is de reden voor haar lange afwezigheid uiteindelijk minder mysterieus dan sommige verhalen deden vermoeden, maar tegelijkertijd ook niet volledig ingevuld. Familieomstandigheden zorgden ervoor dat Steenhuizen ruim twee jaar afstand nam van haar televisiewerk en verdere details behoren tot haar privéleven. Voor kijkers telt vanaf nu vooral dat een zeer bekend gezicht weer terug is. Na meer dan twee jaar zonder haar achter de desk kan Annechien Steenhuizen eindelijk weer doen waar ze jarenlang bijna dagelijks mee bezig was: Nederland om acht uur ’s avonds bijpraten over het nieuws.
Lees ook
loading
LAATSTE NIEUWS





