In Vandaag Inside ontstond een opvallend gesprek tussen
Wilfred Genee en
Thomas van Groningen over iets waar je misschien niet direct bij stilstaat: het prijskaartje van BN’ers voor evenementen. Wat begon als een luchtig onderwerp, groeide uit tot een verrassend eerlijke discussie over tarieven, imago en vraag en aanbod.
Wat kost het om Thomas van Groningen in te huren?
Tijdens de uitzending kwam naar voren dat Thomas van Groningen regelmatig wordt ingehuurd als dagvoorzitter voor evenementen en bijeenkomsten. Denk aan presentaties op zakelijke events, congressen of zelfs privéfeesten. Het prijskaartje? Ongeveer 1900 euro per optreden. Voor een bekende Nederlander lijkt dat aan de lage kant. Dat vond Wilfred Genee ook.
“Je moet jezelf duurder maken”
Wilfred reageerde verbaasd toen hij het bedrag hoorde en gaf Thomas direct advies: verhoog je prijs. Volgens hem kan een te laag tarief juist averechts werken. “Je bent zó goedkoop dat mensen afhaken,” was de opvallende uitspraak van Wilfred.
Zijn redenering: opdrachtgevers koppelen vaak kwaliteit aan prijs. Als iemand relatief goedkoop is, kan dat het beeld wekken dat diegene minder gewild of minder exclusief is.
Vergelijking met andere acts
In het gesprek werd ook een opvallende vergelijking gemaakt. Zelfs een goochelaar in de bedrijfskantine zou soms al vergelijkbare bedragen vragen, zo werd lachend gezegd aan tafel.
Daarmee werd duidelijk gemaakt dat het tarief van Thomas misschien niet helemaal in verhouding staat tot zijn bekendheid en ervaring als journalist en presentator.
Thomas twijfelt: meer vragen of juist minder?
Thomas zelf lijkt nog niet helemaal overtuigd van het idee om zijn prijs te verhogen. Hij gaf aan dat hij nu al niet overspoeld wordt met aanvragen.
Volgens hem bestaat de kans dat een hoger tarief juist leidt tot nog minder boekingen. Dat is natuurlijk het laatste wat je wilt als je dit soort klussen naast je reguliere werk doet.
Het blijft dus een lastige afweging. Kies je voor meer aanvragen tegen een lager tarief, of ga je voor exclusiviteit en mogelijk minder opdrachten?
Dave Maasland mengt zich in gesprek
Ook Dave Maasland, cybersecurity-expert en vaste gast bij Vandaag Inside, schoof aan in het gesprek. Hij gaf aan dat hij soms samenwerkt met Thomas bij theaterproducties en dus goed weet hoe deze wereld werkt.
Zijn aanwezigheid gaf het gesprek extra inhoud, omdat hij vanuit eigen ervaring kon bevestigen hoe tarieven en boekingen in de praktijk verlopen.
Het imago van een BN’er
Wat vooral duidelijk werd uit dit fragment, is hoe belangrijk imago en positionering zijn voor BN’ers. Het gaat niet alleen om wat je kunt, maar ook om hoe je jezelf in de markt zet.
Een te lage prijs kan onbedoeld een verkeerd signaal afgeven, terwijl een hoger tarief juist kan bijdragen aan een exclusiever imago.
Blijft Thomas goedkoop?
Of Thomas van Groningen daadwerkelijk zijn tarief gaat verhogen, is nog maar de vraag. Hij lijkt voorzichtig en wil het risico op minder aanvragen vermijden.
Toch heeft Wilfred Genee hem duidelijk aan het denken gezet. Misschien is dat wel precies waar het in Vandaag Inside vaak om draait: eerlijke gesprekken die nét even anders lopen dan verwacht. Eén ding is zeker. Na deze uitzending kijken mensen toch net iets anders naar het prijskaartje van BN’ers.